Horoskopi javor, 8 Gusht

Është ora 20:05 këtu ku jam unë dhe kjo do të thotë që nuk jam vonë. Jam shumë vonë 😛 . Gjithsesi, horoskopin e keni këtu 😀

landscape-1454019959-nicole-licht-horoscope-copy

Dashi
Sa më shumë të organizuar të jeni këtë javë, aq më mirë do të ndiheni. Nëse ndonjë problem shëndetësor iu bezdis deri të dielën, do ishte mirë që të siguroheshit se nuk është për t’u shqetësuar. Tani është koha ideale për të shkuar në palestër ose tregun e fermerëve, kështu që ju mund të ndjeheni të shëndetshëm dhe të fortë. Ju mund të merrni një lajm të pabesueshëm përsa i përket punës të mërkurën kur Mërkuri t’i afrohet Plutonit të fuqishëm në zonën tuaj të famës dhe suksesit. Synoni yjet tani, sepse çdo gjë mund të ndodhë! Një mundësi udhëtimi mund të shfaqet pas të shtunën, kur Saturni të largohet nga shenja juaj. Edhe në qoftë se ju nuk dilni jashtë qytetit, ju do të keni emocione dhe entuziazëm të përtërirë për të ardhmen!

Demi
Ju jeni një person shumë kreativ, dhe këtë javë, ju mund të jetë më i frymëzuar se kurrë. Një fragment njohurie apo intuite mund të nxisë zjarrin tuaj artistik të dielën. Por jo çdokush mund ta shohë të njëjtën gjë si ju, prandaj shpjegojuani dhe këndvështrimin tuaj. Një bashkim i shkëlqyer mes Mërkurit komunikues dhe Plutonit të fuqishëm, të mërkurën do të jetë një ogur shumë i mirë për planet e udhëtimit dhe projektet afatgjata. Çdo gjë do të vendoset në vendin e tij në mënyrë për të festuar suksesin tuaj! Ju do të ndjeheni shumë të çliruar sidomos pas të shtunës, kur Saturni kokëfortë të nisë lëvizjen. Çështjet financiare dhe dramat personale që ju kanë vënë poshtë që nga marsi, ngadalë do të fillojnë të zgjidhen vetë.

Binjakët
Sundimtari juaj, Mërkurit inteligjent, do të kujdeset për gjithë problemet që keni hasur këtë kohë. Një kundërshtim midis Mërkurit dhe Neptunit të dielën, do të krijojë emocione të përziera dhe komunikim të paqartë, sidomos me anëtarët e familjes, kështu që sigurohuni të jeni të qartë dhe të duruar me të tjerët. Mërkurit dhe Plutoni do t’ju sjellin lajme të rëndësishme në lidhje me financat tuaja të mërkurën. Planifikoni në mënyrë afatgjatë në vend të bëni më shumë shpenzime tani. Saturni ka qenë kundra jush për disa muaj në zonën tuaj të marrëdhënieve, por pasi ai të lëvizë të shtunën, ju do të jeni në gjendje për të ecur përpara me më shumë besim dhe qartësi rreth marrëdhënieve të rëndësishme.

Gaforrja
Është e rëndësishme që të jeni të vetëdijshëm për komunikimin tuaj tani dhe se si të tjerët po marrin mesazhet tuaj. Kujdesuni që të mos ekzagjeroni apo turbulloni linja të rëndësishme të dielën, kur Mërkuri të turbullojet nga Neptuni. E mërkura është një ditë e shkëlqyer kur një interes i ri dashurie, apo aleat i fuqishëm i punës, mund të materializohet. Mos kini turp për t’i kërkuar miqve për të bërë prezantimet nëse dikush iu tërheq. Nëse një situatë e bezdisur e punës iu ka shqetësiar, gjërat më në fund do të zgjidhen pas të dielës kur Saturni të largohet për një rrotullim të gjatë.

Luani
Askush nuk di të bëjë qejf më mirë se ju, Luan. Vetëm sigurohuni që të mos i shpenzoni të gjitha paratë. Një aspekt i ndërlikuar financiar të dielën ju nxit të mos bëni ndonjë angazhim që mund të ketë kosto të fshehura në afatgjatë, kështu që lexoni me kujdes gjobën. Një bashkim i Mërkurit të mrekullueshëm dhe Plutonit të mërkurën, do ta kthejë në ditën më të mirë të verës për punë, kështu që sigurohuni të krijoni lidhjet e duhura. Nëse jeta juaj dashurore ka qenë më pak spektakolare se zakonisht, gjërat do të ndryshojnë, Saturn do të shkojë direkt në zonën tuaj të romancës dhe argëtimit, të shtunën.

Virgjëresha
Edhe pse ju jeni plot energji tani, ecni ngadalë dhe në mënyrë të qëndrueshme dhe kushtojini vëmendje mesazheve që po merrni. Sundimtari juaj, Mërkuri intelektual do të kalojë në të kundërt të Neptunit të dielën, e cila mund të çojë në një lidhje shpirtërore me dikë që nxit zemrën tuaj. Por ka shumë vend për keqkuptim këtu, kështu që përpiquni të mos i projektoni ndjenjat tuaja mbi të tjerët. E mërkura është një nga ditët më të mira të dashurisë suaj të verës! Kështu që dilni me miqtë dhe të shohim se çfarë do ndodhë. Një dramë e vazhdueshme e familjes merr zgjidhje pas të dielës, kur Saturni praktik ju jep disa aftësi për zgjidhjen e problemeve në këtë fushë të jetës suaj.

Peshorja
Mos nxitoni për të dalë në përfundime ose për të marrë shumë vendime të mëdha gjatë kësaj jave, pasi planet tuaja kanë të ngjarë të ndryshojë. Mërkuri i mjegullt dhe Neptuni të dielën do t’ju çojnë në keqkuptime të cilat kanë të bëjnë me punën dhe caktimin. Jini të durueshëm dhe lini një plan të mirë rezervë. Një goditje e papritur me fat të mirë do të arrijë të mërkurën. Mos kini frikë të kërkoni atë që doni, sepse ju mund ta merrni atë! Saturni pragmatik do të largohet të dielën dhe komunikimi që ka qenë tmerrësisht i ngadalshëm në fund do të fillojë të ecë mirë.

Akrepi
Ju do të shkoni shumë më larg këtë javë, kur të mbështeteni tek miqtë dhe kolegët tuaj. Një ndryshim në mendime mund të krijojë konfuzion të dielën kur Mërkuri do të kundërshtojë Neptun. Jini të durueshëm për t’i diskutuar gjërat me të gjithë të përfshirët në vend që të bëni supozime. E mërkura do të jetë dita juaj e preferuar e kësaj jave, kur një kalimi i Mërkurit tek sundimtari juaj, Plutoni i fuqishëm, do t’ju vërë në rrugën e personit të duhur në kohën e duhur. Ju keni të gjithë njerëzit dhe idetë që ju duhen në majë të gishtave tuaj tani, kështu që lëreni magjinë të ndodhë! Nëse ju keni qenë të stresuar financiarisht gjatë muajve të fundit, gjërat në fund do të fillojnë duke u kthyer në drejtimin e duhur, pasi Saturni bëhet gati për tu larguar të shtunën.

Shigjetari
Zgjidhini fjalët tuaja me kujdes këtë javë, pasi veprimet tuaja tani mund të kenë pasoja afatgjata. Mesazhet e përziera do të shkaktojnë konfuzion me një anëtar të familjes gjatë së dielës, kur Mërkuri të kundërshtojë Neptunin. Jini tepër të kujdesshëm për të mos dëmtuar aksidentalisht ndjenjat e askujt. E mërkura është një ditë pune me pesë yje, kur ju mund të keni një ndikim të madh! Saturni serioz ka qenë në shenjën tuaj që nga fundi i marsit, duke shkaktuar vonesa në disa nga planet tuaja më të rëndësishme. Por pasi Saturni të largohet të shtunën, rruga juaj përpara është e qartë, kështu që bëhuni gati për ta ringjallur atë.

Bricjapi
Ju jeni duke kërkuar për yjet tani, por është e rëndësishme të ruani ritmin. Mërkuri do t’i largohet Neptunit të dielën, gjë e cila mund të jetë shumë frymëzuese, por gjithashtu mund të çojë disa mesazhe të përziera. Mos i besoni çdo gjëje që lexoni ose dëgjoni tani, pasi mund të jenë të njëanshme ose mashtruese. E mërkura është një ditë fantastike, kur një prej ëndrrave tuaja kryesore apo projekte do të realizohet. Shijoni çdo minutë! Gjërat do të shkojnë edhe më mirë këtë fundjavë, kur sundimtari juaj, Saturni praktik, më në fund do të lëvizë. Saturn iu ka mbajtur prapa dhe iu ka detyruar që të rivlerësoni gjëra që nga fundi i marsit, por tani ju mund të filloni të krijoni strategji të qarta që gjërat të lëvizin përpara më lehtë.

Ujori
Ju mund të jetë më emocionale se zakonisht këtë javë, kështu që jini i butë me veten dhe të tjerët (!). Bashkimi i Mërkurit dhe Neptunit të dielën do t’ju krijojë konfuzion, sidomos në fushën e vlerave personale dhe financave. Nëse e gjeni veten në kontraditë me të tjerët në lidhje me çështje të rëndësishme, është më mirë të bëni një pushim në vend të përpiqeni për të gjetur një zgjidhje të detyruar. Ju do të keni qartësi në lidhje me rrugën e drejtë përpara të mërkurës, kur Plutoni bashkohet me Mërkurin nga zona juaj e intuitës. Saturni pragmatik ka qenë në kah të kundërt me ju për disa muaj, duke vënë në pikëpyetje disa nga ëndrrat tuaja afatgjatë. Por pasi Saturni të bëhet gati për të shkuar përsëri ditën e shtunë, njerëzit e saktë e të duhur do të vijnë në jetën tuaj për t’ju ndihmuar.

Peshqit
Qëndroni të fortë këtë javë, edhe pse disa takime të papritura dhe emocionuese mundd t’ju lodhin e t’ju shterojnë energjinë. Një kundërshtim mes sundimtarit tuaj, Neptunit dhe Mërkurit të dielën mund të provojë të jetë shumë romantike. Thjesht jini të sinqertë me veten në vend që ta lini veten të përfshiheni shumë me dikë. E mërkura është një ditë e shkëlqyer, kur dikush që mund ta takoni me miqtë apo online mund të provojë të jetë një dashuri e re. Puna ka qenë duke lëvizur ngadalë që nga fundi i marsit pasi Saturni ishte vendosur në zonën tuaj të famës dhe suksesit. Por gjërat do të ndryshojnë pasi Saturni do të lëvizë të shtunën dhe ju mund të merrni një lajm të mirë për një projekt të madh.

 

 

Burimi: Cosmopolitan

Pushime të mbara 🙂 

Advertisements

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

w

Po lidhet me %s