Horoskopi javor, 21 Gusht

Hello 🙂
Javën e kaluar e bëra gafën dhe nuk e postova horoskopin. Por sot po e postoj një ditë më përpara :D. Pra, ja se çfarë thonë yjet për ju këtë javë:

Dashi
Çdo herë në pak kohë, ju arrini në një zonë ku jeni edhe më produktivë se zakonisht dhe kjo është me siguri e vërteta e kësaj jave. Prioritet kini shëndetin tuaj, rutinën, dhe kontrolloni listën e gjërave që duhet të bëni pasi kjo do t’ju sjellë sasi të mëdha kënaqësie, pasi dielli lëviz tek Virgjëresha të hënën. Nëse ju keni pasur çështje të pazgjidhura me një punonjës apo koleg, tani mund të jetë koha për të folur me atë dhe të bëni së bashku rregullimet e nevojshme. Bashkimi i sundimtarit tuaj, Marsit, me Saturnin, të mërkurën do të ju ndihmojë të merrni vendime afatgjata që janë për të mirë. Por nëse ndjeni diçka jo të këndshme të premten, kushtojini vëmendje vetes suaj. Përkëdheleni veten, në mënyrën më të shëndetshëm të mundur, të shtunën sepse surpriza mund të ndodhin jashtë.

Demi
Kjo javë mund të kthehet në një nga javët tuaja shumë të preferuara të verës! Të hënën, dielli lëviz në zonën tuaj të dashurisë së vërtetë dhe argëtimit dhe e ngre entuziazmin që keni pasur gjatë disa javëve të fundit edhe më lart. Një deklaratë e dashurisë nga një burim i papritur mund t’ju vijë, ndaj jini të hapur për një person të ri i cili do jetë i zënë duke zbuluar ndjenjat e tyre të vërteta. Kohët e fundit, ju keni qenë pak të stresuar në lidhje me një situatë personale që përfshin marrëdhëniet intime ose financat, por ju do të keni shumë më shumë qartësi në lidhje me rrugën e drejtë që duhet të ndiqni pas së mërkurës. Mos i shtyni planet e së premtes por shijoni momentin. E shtuna është një ditë epike, kur sundimtari juaj, Venusi, bashkohet me Jupiterin. Ju kurrë nuk keni qenë më të dëshirueshme se kaq, ndaj përqëndrohuni në tërheqjen e asaj që ju me të vërtetë dëshironi.

Binjakët
Fishekzjarret janë në qiell këtë javë! Dielli lëviz tek Virgjëresha të hënën dhe ju do të ndjeheni më shumë në kontakt me ndjenjat tuaja më të thella. Merrni një pushim nga e gjithë puna që zakonisht ju mban të zënë dhe rilidhuni me veten. Marsi bën dy aspekte dinamike të mërkurën dhe të premten respektivisht, duke sjellë në kokë disa situata që kanë qenë tema kryesore kohët e fundit për ju. Pranoni çfarëdo vendimi që iu vjen në mendje për shkak se do të jetë e vështirë për të ndryshuar gjërat pas kësaj pike. Por ka të ngjarë të jeni të kënaqur me rezultatin pasi Venusi bashkohet Jupiterin të shtunën. Kjo është diçka që ndodh vetëm një herë në vit dhe kjo iu sjell mundësinë për një zbulim të madh e të lumtur emocional.

Gaforrja
Jeta juaj shoqërore do jetë mjaft aktive këtë javë. Të hënën, dielli do jetë në zonën tuaj të miqve të vjetër dhe udhëtimeve të shkurtra, dhe axhenda juaj do jetë e mbushur. Por një situatë e rëndësishme e punës mund të dalë në mes të javës që kërkon vëmendjen tuaj të menjëhershme. Nëse diçka nuk është duke funksionuar me një nga kolegët tuaj, kjo mund të jetë pika e thyer. Ju keni tendencën për të luajtur mirë, por tani është koha që të jeni të qartë dhe për të zgjidhur problemet. Situata do të zgjidhet vetë deri të premten, dhe ju do të jeni në gjendje për të parë përtej situatës dhe në drejtim të zgjidhjes. Një bashkim i mrekullueshëm mes Venusit, planetit të dashurisë, dhe Jupiterit, planetit të fatit të mirë, të shtunën ju sjell një lidhje të papritur që mund të kthehet në një mundësi të mirë biznesi.

Luani
Ju do të keni qartësi rreth një situate të rëndësishme të kësaj jave. Pas një muaji që dielli ka qenë në shenjën tuaj, ju jeni gati për të ngadalësuar dhe të vendosni prioritetet. Dielli lëviz tek Virgjëresha të hënën, dhe do t’ju ndihmojë të shihni se çfarë duhet të bëni në lidhje me një projekt financiar apo krijues që ka qenë i bllokuar. E mërkura është dita për të marrë një vendim të rëndësishëm në një mënyrë apo tjetër. Dhe për të shpërblyer vendosmërinë tuaj, ju do të merrni një dozë të freskët frymëzimi të premten! Por e shtuna do të jetë dita juaj e preferuar e javës, kur ju mund të merrni një surprizë ose dhuratë nga dikush që iu pëlqen! Shfrytëzojeni këtë rast për ta mbuluar personin e zemrës me dashuri.

Virgjëresha
Kjo është java juaj, Virgjëreshë! Dielli në fund vjen në shenjën tuaj ditën e hënë, duke iu dhënë hov të ri energjie për momentin që ju keni qenë duke pritur prej shumë kohësh. Ju mund të arrini kaq shumë në katër javët e ardhshme. Një situatë me familjen tuaj është duke iu marrë mjaft kohë dhe energji kohët e fundit, dhe në fund ju do të keni disa mbylljen pasi të mërkurën, Marsi bashkohet me Saturnin. Ju do të merrni qartësi në lidhje me një situatë që ka të bëjë me marrëdhënien tuaj ditën e premte, si dhe, besim në mënyrë që ju ta ndjeni atë që është e drejtë. E shtuna është dita për të bërë ëndrrat realitet, kur Venusi, planeti i dashurisë, bashkohet Jupiterin në shenjën tuaj. Kjo ndodh vetëm një herë në 12 vjet! Pra, shfrytëzojeni këtë rast për t’i kujtuar vetes sa e denjë jeni për çdo gjë që ju dëshironi.

Peshorja
Ju keni qenë të vendosur në prapaskenë duke punuar shumë dhe do të shihni disa prova përfundimtare për të kuptuar se gjërat po formojnë së bashku një pamje të mrekullueshme këtë javë! Dielli zhvendoset tek Virgjëresha të hënën, duke iu bërë thirrje për të ngadalësuar ritmin tuaj dhe për të marrë disa kohë pushime dhe për tu rilidhur me veten. Por ju e urreni  të qenit të mbërthyer në pavendosmëri dhe do të merrni një përgjigje përfundimtare në lidhje me një projekt apo marrëdhënie të mërkurën. Nëse dikush nuk e ka mbajtur deri në fund përgjigjjen e volitshme që kërkoni, prijani shkurt. Përqëndrohuni në shëndetin tuaj të premten dhe qëndroni aktiv. E shtuna është një ditë magjike, kur sundimtari juaj, Venusi, bashkohet me Jupiterin. Kjo është një ditë shumë e veçantë për të shprehur një dëshirë sekrete, kështu që merrni me vete ditarin tuaj për vendin tuaj të lumtur dhe reflektoni.

Akrepi
Ju keni tendencën të jeni një person privat, por kjo është një javë e përkryer për të përqafuar të afërmit tuaj dhe të lidheni me të tjerët. Dielli lëviz tek Virgjëresha të hënën dhe do të mendoni për të bërë surpriza për njerëzit tuaj të preferuar. Lidhja mes Marsit dhe Saturnit të mërkurën sjell një vendim financiar nën mikroskop. Bëni zgjedhje të kujdesshme, afatgjata. Kjo fundjavë do të jetë shumë romantike. Shkoni në ndonjë koncert ose bëni diçka që nuk e keni bërë më parë me personin e zemrës. Është gjithashtu një kohë e mrekullueshme për të bërë miq të rinj të cilët mund të kthehen në aleatë të mëdhenj apo në lidhje biznesi.

Shigjetari
Ju mund të merrni disa vendime të mëdha gjatë kësaj jave. Dielli i bashkohet një morie planetesh të tjera në zonën tuaj të famës dhe suksesit të hënën, kështu që edhe në qoftë se ju jeni ende me pushime, ju duhet të punoni me zgjuarsi. Marsi bashkohet me Saturnin në shenjën tuaj ditën e mërkurë, duke ju ofruar një mundësi të rrallë për të realizuar një ëndërr të mbajtur prej kohësh në sirtar apo një vizion. Çdo gjë që ju do të angazhoheni për tani do të jetë për një kohë të gjatë, në mënyrë që plani të përputhet me rrethanat dhe mos të merrni ndonjë vendim të pamatur spontan! Rilidhuni me një anëtar të familjes me të cilin nuk keni folur për një kohë të gjatë të premten. Një mundësi epike për karrierën mund të arrijë nga askundi të shtunën, kështu që përzieni biznesin me kënaqësinë dhe shkëlqeni si një yll.

Bricjapi
Kjo është java e ëndërruar për një largim në verë. Të hënën, dielli lëviz tek Virgjëresha, dhe do të nxisë kuriozitetin tuaj dhe ndjenjën tuaj të aventurës në javët e ardhshme. Por ju mund të josheni për ta tepruar me disa gjëra këtë javë, kështu që përpiquni për të qëndruar objektivë dhe të mos shpenzoni tepër ose ta teproni në rastin tuaj. Sundimtari juaj, Saturni, bashkohet me Marsin të mërkurën, dhe ju mund të merrni disa lajme shumë të rëndësishme. Nëse ju keni qenë në tension për një punë të veçantë ose situatë personale, tani është koha për të marrë një vendim të caktuar dhe për të ecur përpara. Vetëm përdorni  diplomacinë të premten, kur edhe mesazhi juaj më paqësor mund të ndezë gjakrat. E shtuna është një ditë e nxehtë për dashurinë.

Ujori
Gërmoni thellë këtë javë, Ujor, dhe ju mund të bëni disa zbulime të fuqishme personale. Dielli i bashkohet një morie planetesh të tjera tek Virgjëresha të hënën dhe do t’ju nxitë disa emocione të fuqishme. Mos kini frikë të shkoni atje dhe të përballeni me një çështje shqetësuese, potencialisht nga e kaluara, të cilat ju mund ta keni varrosur kohë më parë. Ju nuk mund të shëroheni derisa ju të përballeni me gjërat kokë më kokë. Bëni telefonatën, shkruani e-mail, dhe kalojeni këtë pjesë. Bashkimi i Marsit dhe Saturnit të mërkurën do të ju ndihmojë të gjeni mbylljen një herë dhe përgjithmonë, dhe të lëvizni në drejtim pozitiv. Mos merrni ndonjë vendim të papritur financiar këtë fundjavë. Pas një javë intensive, e shtuna mund të jetë pafundësisht romantike, kështu që jepjuni pasioneve tuaja më të thella dhe mbulojeni me dashuri personin e zemrës.

Peshqit
Jeta juaj dashurore është duke u përmirësuar kohët e fundit! Gjëra të mëdhaja po vijnë. Të hënën, dielli vjen në shenjën tuaj të kundërt, Virgjëresha, ku një mori e planetëve të tjerë do jenë hedhja e bazave për një romancë të rëndësishme. Një komunikim i papritur mund ta bëjë situatën më pikante kështu që mos u habisni në qoftë se një flirt me mesazhe shkon një hap më tej. Aq shumë ka ndodhur në vendin e punës kohët e fundit dhe e mërkura është një pikë e rëndësishme kthese kur projekti juaj ose do të shkojë përpara, ose do të arrijë në një qorrsokak. Bëni lëvizje të ngadalshme dhe të qëndrueshme ditën e premte, sepse ju do të merrni vëmendje serioze nga një VIP. E shtuna është një ditët më romantike të verës, kështu që lëreni veten të lirë.

Natën 🙂

 

 

Burimi: Cosmopolitan

 

Advertisements

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

w

Po lidhet me %s