10 fakte që çdo femër duhet të dijë

  1. Të gjitha kur përkulemi kemi shtresa “dhjamore”.
  2. Kur dikush na thotë se jemi të bukura, duhet t’i besojmë. Ata nuk po gënjejnë.
  3. Ndonjëherë, të gjitha ngrihemi me një erë të keqe goje, e cila mund të ngordhë një dhi.
  4. Për çdonjërën prej nesh që nuk është e lumtur me strijat që ka në trup, ka femra të tjera që do donin t’i kishin.
  5. Ne duhet të kemi më shumë besim tek vetja. Nëse do e shihnim veten ashtu siç të tjerët na shohin, pa dyshim që do kishim më shumë besim.
  6. Mos të kërkojmë një mashkull që të na shpëtojë. Ne duhet të jemi të afta të shpëtojmë veten.
  7. Nuk ka ndonjë gjë të keqe që të mos duam çdo pjesë të trupit tonë… por duhet ta duam.
  8. Ne të gjitha e kemi atë shoqen që duket sikur çdo gjë i shkon shumë mirë. Ajo femra me jetën perfekte. Epo, ti mund të jesh ajo “perfektja” për dikë tjetër.
  9. Ne duhet të jemi prioritet. Jo opsion, jo plan rezervë dhe as zgjedhja e fundit.
  10. Ne jemi femra. Vetëm kaq na bën të jemi qenie të mrekullueshme.

Image result for women are beautiful


Burimi: Ladies – Pass it on

Advertisements

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

w

Po lidhet me %s