10 të vërteta që duhet t’ju themi vajzave

  1. Bukuria jote vjen nga brenda. Ti nuk mund ta lyesh shpirtin tënd.
  2. Ti je unike, ashtu si gjurmët e gishtërinjve. Nuk ekziston askush në botë që mund të sjellë atë që ke ose bëjë atë që je, ndaj pranoje këtë.
  3. Kurrë mos lejo që gjykimi i dikujt për ty të mjegullojë tëndin për veten.
  4. Motivoje veten herë pas here me fraza si “Sa e mirë jam! Sigurisht që mund ta përballoj këtë!”
  5. Mos ki frikë të shkosh pas gjërave që ta çojnë zemrën peshë. Jeta fillon në fundin e zonës së rehatisë ku ndodhesh.
  6. Nuk ka gjë që të mos jesh gjithmonë mirë.
  7. Nëse ai do që të jetë diku tjetër, porositi një taksi.
  8. Ti nuk e gjen vlerën e vetes tënde tek një mashkull. Ti e gjen atë tek vetja. Vetëm atëherë mund të kërkosh një mashkull që ta di vlerën.
  9. Karma është k*rvë vetëm nëse ti je. Duke i zhvidhosur llampën dikujt, nuk do bësh që llampa jote të ndriçojë më shumë.
  10. Nëse në fillim nuk ia del mbanë, drejto kurorën dhe provoje sërish. 😉

Image result for you are special

Advertisements

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

w

Po lidhet me %s