11 rregulla

 1. Ti dhe vetëm ti je përgjegjëse për lumturinë tënde.
 2. Pusho së shqetësuari, është si të përdorësh imagjinatën për të krijuar diçka që ti nuk e do.
 3. Nëse nuk jeton dot pa diçka, atëhërë mos jeto.
 4. Ji një shoqe e mirë – me veten.
 5. Mos shiko prapa, nuk do shkosh në atë drejtim.
 6. Krahasimi është hajduti i lumturisë. Ndalo së krahasuari jetën tënde me të të tjerëve.
 7. Se çfarë mendojnë të tjerët për ty nuk është puna jote.
 8. Lëre të shkojë. Seriozisht, Elsa e di më mirë atë punë.
 9. Nuk ke pse t’i dish përgjigjjet. Askush nuk ka.
 10. Nëse je e frikësuar, bëje të të ketë frikë.
 11. Jepi kohë… koha shëron çdo gjë.

Advertisements

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

w

Po lidhet me %s