Përpara se të jetë vonë…

E vetmja gjë që po dëgjojmë e shikojmë këto kohë në lajme janë vetëm rastet e plagosjeve dhe vrasjeve në mes të rinjve.
Janë shtuar aq shumë sa po e urrej Luciferin që po sjell këtë të nxehtë që po i luan mendsh “trimat” tanë të kohëve moderne.

E di si është puna, burracakë të qelbur?

Puna është që ju jeni llumi i shoqërisë.

Ju jeni kafshët e kohëve moderne që prindërit ju japin çdo të mirë materiale për të justifikuar faktin që ata nuk janë pranë jush gjatë ditës/natës.

Ju jeni ata që bëni “horrin” me 30 vetë e me pisqolla e thika nëpër duar sepse mendoni se kështu do bëni që “viktima” t’ju ketë frikë e të përgjërohet, por ju, si ata që ndihen të mbrojtur nën hijen e gangsterit, nuk ndaloni sepse mendoni se jeta e tjetrit është në duart tuaja. Për ato pak sekonda, ju duket vetja Hadi.

Pastaj ndodh ajo çfarë ndodh dhe ja ku është fytyra juaj e pështirë në çdo portal e televizion.
Ja 15 minutat tuaja të famës…
Merrini.
Ndihuni mirë që tanimë bota rrotullohet rreth jush.
Ndihuni mirë me lavdinë e të qenit “kafshë me fytyrë njeriu”.

Nuk e di sa zgjat deliri juaj i madhështisë, por vë bast se kur mbaron të gjithë ndjejnë neveri. Mbase në atë nën-nëndërgjegjjen tuaj edhe juve ndjeni neveri nga vetja. Mbase jo…

Mbase ka njerëz që ndjejnë mëshirë për ju. Sepse njerëzit si ju nuk meritojnë të urrehen. Njerëzit si ju duhen kalbur burgjeve, meqë për fat të keq, dënimi me vdekje nuk ekziston. Ose mbase po nxitoj kur mendoj se siç ju i morët jetën shumë personave (dhe nuk flas vetëm për viktimat), ashtu meritoni të trajtoheni dhe ju.
Por dyshoj se vuajë njeri tjetër veç jush… Juve nuk mund t’ju duan! Sepse po t’ju donin, s’do ishit mbas hekurave…

Shteti duhet të konsiderojë faktin që t’ju japë amnistinë atyre që s’paguan dritat, atyre që mbollën dhe kultivuan hashashin. Seriozisht!
Ata ju bënë një vrimë të vogël në ato petka të rreckosura që Shqipëria e mjerë ka veshur. Por llumi i shoqërisë do bëjë gjëmën ndonjë ditë.

Image result for prison

Advertisements

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

w

Po lidhet me %s